Latająca Akademia Przedsiębiorczości Społecznej

„Latająca Akademia Przedsiębiorczości Społecznej” to projekt zrealizowany przez Fundację Gospodarczą Pro Europa (lidera projektu) oraz przez firmę VOBACOM sp. z o.o. (partnera projektu).

Głównym celem projektu było wspieranie rozwoju oraz promowanie idei ekonomii społecznej. Poprzez bezpłatne szkolenia, doradztwo oraz platformę współpracy i wymiany informacji na przestrzeni ostatnich trzech lat podnieśliśmy poziom wiedzy mieszkańców województwa kujawsko–pomorskiego.
Projekt skierowany był zarówno do osób bezrobotnych, jak i pracujących. Do udziału w projekcie w szczególności zapraszamy pracowników instytucji rynku pracy, ośrodków pomocy społecznej, instytucji pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych a także członków lokalnych grup działania oraz członków powiatowych rad zatrudnienia.

W ramach projektu oferowaliśmy: szkolenia „ABC ekonomii społecznej”, doradztwo z zakresu prawa, marketingu i księgowości, wyjazdy studyjne oraz internetową platformę współpracy i wymiany informacji.