Projekt partnerski „Magazyn aktywności”

ZNAKI DO PROJEKTÓW K-P

Lista zakwalifikowanych osób z dnia 13.09.2022 – Magazyn Aktywności – III tura,

Lista rezerwowa z dnia 13.09.2022 – Magazyn Aktywności – III tura,

Lista zakwalifikowanych osób z dnia 27.05.2022 – Magazyn Aktywności – II tura,

Lista rezerwowa z dnia 21.02.2022 – I tura,

Lista zakwalifikowanych osób z dnia 21.02.2022 – I tura.magazyn

Projekt partnerski „Magazyn Aktywności” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 09. Solidarne społeczeństwo, 09.02. Włączenie społeczne, 09.02.01. Aktywne włączenie społeczne. Nr RPKP.09.02.01.-04-0032/19. Fundacja Gospodarcza Pro Europa realizuje projekt w partnerstwie z Gminą Mogilno. Podmiot realizujący projekt w imieniu partnera: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie. Całkowita wartość projektu:759 776,75zł.

Celem projektu jest aktywizacja  społeczno–zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących na obszarze Gminy Mogilno, w szczególności na obszarach rewitalizacji korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zgodnie z ust. o pomocy społ. lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem przez pomoc społeczną, poprzez realizację form aktywnej integracji, kursów i szkoleń oraz innych działań integracyjnych i środowiskowych (w tym dla ich otoczenia).

Realizacja projektu: od 2022-01-03 do 2023-06-30

W ramach projektu będą realizowane trzy zadania –  takie same  dla I, II i III tury:

ZADANIE I – AKTYWIZACJA SPOŁECZNA

1. „Warsztatach efektywnej komunikacji” – 4dni x 6h
  2. „Warsztaty terapeutyczne kształtujące umiejętności osobiste” – 3dni x 6h
  3. „Trening motywacji i kompetencji” – 3dni x 6h
  4. „Warsztaty wizażu i autoprezentacji”– 2dni x 8h
  5. „Warsztaty planowania i gospodarowania budżetem domowym” –2dni x 8h
  6. ABC zdrowego żywienia – 2 dni x 8 h
  7. Po zakończeniu warsztatów/treningu wszyscy UP wezmą udział w „Coachingu” (8 godzin dla każdego UP indywidualnie – w podziale na 4 spotkania po 2 godziny)

ZADANIE II – AKTYWIZACJA ZAWODOWA

1. Indywidualne doradztwo zawodowe (2 h dla każdego UP indywidualnie)