Projekt

Kształcenie zawodowe w obszarze usług pielęgnacyjno opiekuńczych – doświadczenia Portugalii jako dobra praktyka dla Polski

Lider

Fundacja Gospodarcza Pro Europa

Instytucja przyjmująca

Associação Intercultural Amigos da Mobilidade – Lizbona

01.06.15 – 01.06.2017 / 24 m.

Projekt zakończony!

Zapraszamy na Konferencje podsumowującą

Zaproszenie na konferencję

Kształcenie zawodowe w obszarze usług pielęgnacyjno-opiekuńczych – doświadczenia Portugalii jako dobra praktyka dla Polski.

Opis i cele Projektu:

Głównym projektu jest dostosowanie systemu kształcenia przyszłych kadr w obszarze usług opiekuńczych osób starszych i  wdrożenie nowych metod i programów szkolenia przez Fundacje.

Celami  szczegółowymi projektu są:
1. Identyfikacja mocnych i słabych stron systemu przygotowania zawodowego w formach szkolnych i pozaszkolnych w zakresie pracy, opieki  i pielęgnacji osób starszych.
2. Identyfikacja nowych możliwości biznesowych związanych z organizacją wsparcia dla osób starszych i opieki zdrowotnej w Portugalii.
3. Identyfikacja modelu integracji populacji osób starszych i zmiany ich kwalifikacji.
4. Identyfikacja systemu organizacji i funkcjonowania pomocy instytucjonalnej i  pozainstytucjonalnej dla osób starszych i w podeszłym wieku w Portugalii oraz form szkolnictwa dla osób świadczących usługi.
5. Zapoznanie się z koncepcją opieki pozainstytucjonalnej w Portugalii nad osobami starszymi, w kontekście ekonomicznym, społecznym, prawnym, psychicznym, duchowym, zdrowotnym i form wsparcia dla realizatorów.
6. Zapoznanie się z rządowym wsparciem dla edukacji pracowników socjalnych, systemu rodzinnej opieki i instytucji opieki zdrowotnej osób starszych w czasach wielkiego kryzysu.

Zamieszczamy formularze do rekrutacji

DEKLARACJA MOTYWACJI