ZAKOŃCZYLIŚMY PROJEKT

Harmonogram  STYCZEŃ 2018

„Rozwój usług społecznych w Gminie Miasta Toruń ” pro_europa_logo_4_kolor_v1

Projekt realizowany w partnerstwie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu

z Fundacją Gospodarczą Pro Europa, RC Fundacją konsultingu i rehabilitacji.

Projekt jest  realizowany w okresie 01.08.2016-30.06.2018.

Uczestnikami projektu są osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym , starsze i niepełnosprawne.

W ramach projektu działają  4 kluby samopomocy na terenie Torunia (Stare Miasto, Bydgoskie Przedmieście, Stawki i Wrzosy). W Klubach  organizowana jest  animacja kulturalna i społeczna, terapia, spotkania informacyjne, poradnictwo, wsparcie indywidualne i grupowe. W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym korzystające z pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem.

Zadania: 1. Utworzenie i funkcjonowanie 4 klubów samopomocy z miejscami dla 40 osób, w tym adaptacja i modernizacja budynków, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych i starszych. Zakup środków trwałych w postaci wyposażenia klubów. Stworzenie w klubach przyjaznej atmosfery, domowych warunków. Zapewnienie wykwalifikowanej opieki dla korzystających z klubów, udział podopiecznych w zajęciach integracyjnych, świadczenie usług w lokalnej społeczności.

2. Usługi wspierające proces aktywizacji społeczno-zawodowej: prowadzenie porad prawnych, psychologicznych, wsparcie indywidualne i grupowe, spotkania edukacyjne, informacyjne, animacyjne i terapeutyczne dla osób z otoczenia osób niesamodzielnych. Ze wsparcia skorzysta 40 os. Będą organizowane: 88 spotkań edukacyjnych, 88 spotkań animacyjnych, tyle samo spotkań informacyjnych i terapeutycznych.

Działania w projekcie:

KLUB SAMOPOMOCY, prowadzony na Żeglarskiej w Toruniu, to miejsce aktywności seniorów z rejonu Starego Miasta. Panie K. Laskowska i M. Wojciechowicz, wraz z uczestnikami Klubu, realizują wyjątkowy program aktywizacji. W minionym tygodniu: poniedziałek – dzień gier planszowych i towarzyskich, malowanie świąteczne, wtorek – udział w spotkaniu wigilijnym w hotelu MERCURY, środa – wigilia w klubie, kolędowanie, czwartek – wyjście do kina i teatru muzycznego.

śr6KLUB śr8KLUB wt15KLUB wt13

rozwoj-uslug-plakat-v4-201611221230-small