„Doskonały nauczyciel sommelierów – Podwyższenie kwalifikacji kadry

Otwieramy rekrutację , dokumenty na dole strony.

Fundacja otrzymała dofinansowanie do projektu edukacyjnego „Doskonały nauczyciel sommelierów – Podwyższenie kwalifikacji kadry kształcenia zawodowego barmanów i sommelierów.” Grecja 2024. 1.12.2023 r. – 30.11.2024 r.

Głównym celem niniejszego projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie organizacji szkoleń, poszerzenie metodyki i dydaktyki realizowanych szkoleń dla organizatorów i trenerów szkoleń sommelierskich co pomoże przygotować Fundację do pełnienia funkcji instytucji nadającej kwalifikacje w zawodzie sommelier, kwalifikacji która będzie włączona jako kwalifikacja do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) co zagwarantuje wysoką jakość certyfikatów wydawanych w Centrum Kształcenia Somelierów (CKS). Jednym z aspektów pracy sommeliera jest znajomość języka
angielskiego z zakresu winiarstwa a więc nabycie umiejętności praktycznych w tym zakresie (wyspecjalizowane słownictwo z zakresu winiarstwa), trenerów i organizatorów będzie wartością dodaną realizacji projektu. Ważnym elementem działania CKS jest wysoka jakość kształcenia, którego potwierdzeniem będzie uzyskanie przez uczestników szkoleń kwalifikacji w zawodzie. Naszym priorytetem jest mobilność w Grecji i poszerzenie wiedzy o specyfikę winiarstwa, barmaństwa i kultury na obszarze Grecji. Mobilność planowana jest na początek września 2023, gdyż jest to w Grecji czas zbiorów, będzie zatem możliwość nabycia praktycznych umiejętności związanych z produkcją wina.

Partnerem Fundacji jest AINTEK SYMVOULOI EPICHEIRISEON EFARMOGES YPSILIS TECHNOLOGIAS EKPAIDEFSI ANONYMI ETAIREIA z Pireusu. IDEC działa od 25 lat w obszarze projektów unijnych. Współpracuje z organizacjami, organizacjami pozarządowymi, uniwersytetami i MŚP Poprzez swoją podwójną rolę, zarówno jako dostawcy usług edukacyjnych, jak i jako firma zajmująca
się doradztwem w zakresie zarządzania, IDEC był również w stanie włączyć najlepsze praktyki z sektora biznesowego do edukacji, dostosowując je do ducha otwartej, zrównoważonej i dostępnej edukacji dla wszystkich. Szczególnie na poziomie europejskim IDEC brał udział w projektach UE w dziedzinie uczenia się przez całe życie związanych z zarządzaniem jakością, oceną i zapewnianiem jakości w edukacji, zarządzaniem innowacjami, e-learningiem, pedagogiką i innowacjami w nauczaniu, zapobieganiem stresowi i zarządzaniem stresem w nauczaniu , tworzenie treści nauczania, opracowywanie
symulacji 3D do celów edukacyjnych, wykorzystanie innowacyjnych narzędzi ICT w edukacji (wirtualne środowiska uczenia się – np. drugie Życie, kształcenie mobilne, korzystanie z tabletów w klasach, ICT dla seniorów itp.).

Nasze cele:

1. Zwiększenie umiejętności i wiedzy uczestników projektu w zakresie organizacji szkoleń zawodowych i metodyki pracy – w zawodach barmańskich i somelierskich, na przykładzie praktyk greckich.
  2. Uzyskanie akredytacji w celu formalnego potwierdzania posiadanych kwalifikacji w zawodzie sommelier w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU GRECJA(1)

formularz GRECJA (1)