loga program regionalny

„Aktywność – szansą na lepsze jutro”

Celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców Miasta Chełmna zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.                                                                                                                                                                                                                                                                          Projekt partnerski „Aktywność – szansą na lepsze jutro” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: Solidarne społeczeństwo, Działanie 09.02: Włączenie społeczne, Poddziałanie: Aktywne włączenie społecz

13470962 - a person is wrapped in tape marked with the words broke, poor, and no money, symbolizing being financially strapped an needy due to financial or budget problems, bankruptcy or other cash issue

ne. Fundacja Gospodarcza Pro Europa realizuje projekt w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chełmnie i Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmnie. Dofinansowanie projektu z UE wynosi: 316 687,50zł

Zaplanowane działania będą miały charakter zarówno wsparcia skierowanego do osób indywidualnych, jak i pośrednio, wsparcia rodzinnego oraz środowiskowego.
Usługami aktywnej integracji objętych zostanie 38 mieszkańców Chełmna.
Zaplanowane w Projekcie  zindywidualizowane i kompleksowe działania umożliwią aktywne włączenie społeczne, w tym także powrót na rynek pracy osób zagrożonym ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, tj. os. zakwalifikowanych do III profilu pomocy zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia,  w tym także korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 oraz osób 50+.
W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

1. Aktywizacja społeczna

Zostaną zdiagnozowane potrzeby i potencjał UP, zostanie opracowana ścieżka reintegracji z
uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowych, realizowana w oparciu o PAL lub o kontrakt socjalny.

Odbędą się:
– „Warsztaty terapeutyczne kształtujące umiejętności osobiste”,

– „Treningi motywacji i kompetencji”,

-„Warsztaty wizażu i autoprezentacji”.

Dodatkowo dla osób objętych PAL zostaną przeprowadzone:  „Warsztaty planowania i gospodarowania budżetem domowym”, „ABC zdrowego żywienia” oraz „Szkoła rodzica”.

1. Aktywizacja edukacyjna

Obejmuje szkolenia i kursy podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe.  Tematyka szkoleń zostanie ustalona przez doradcę zawodowego na podstawie IPD.

1. Aktywizacja zawodowa

Zostaną przeprowadzone usługi wspierające aktywizację zawodową, a także staże.  Odbędą się m.in.:

–           indywidualne doradztwo zawodowe,

–           10 osób odbędzie 6-cio miesięczne staże zawodowe.

1. Działania o charakterze środowiskowym.

Działania zostaną skierowane do uczestników i ich najbliższego otoczenia, zwłaszcza dzieci.

Zaplanowano dla Uczestników Projektu objętych PAL wyjazd integracyjny na spektakl do jednego z toruńskich teatrów.

Rekrutacja Uczestników Projektu

Rekrutacja trwa od 01.07.2016 r. do 31.08.2016 r.

Zapraszamy Uczestników Projektu do składania dokumentów rekrutacyjnych. Dokumenty rekrutacyjne:

-regulamin rekrutacji Projektu – Pobierz Regulamin rekrutacyjny,

-formularz rekrutacyjny do Projektu – Pobierz Formularz rekrutacyjny,

-oświadczenie Uczestnika Projektu – Pobierz Oświadczenie Uczestnika Projektu,

do pobrania powyżej lub w siedzibie Partnera tj. w MOPS  przy ul. gen. Józefa Hallera 11, 86 -200 Chełmno.
Więcej informacji o projekcie i miejscu rekrutacji można uzyskać od pracownika MOPS – p. Klaudia Neumann-Westfalewska (tel. 531550298) oraz pracowników PUP Chełmno. Wypełnione dokumenty potencjalni uczestnicy mogą składać osobiście w MOPS w Chełmnie lub przesłać pocztą tradycyjną na adres MOPS gen. Józefa Hallera 11, 86 -200 Chełmno.

Lider Projektu – Fundacja Gospodarcza Pro Europa

logo_PUP