Wigor projekt programu Erasmus +

Z dniem 04.11.2022 r. ogłaszamy nabór kandydatów do projektu WIGOR – podwyższenie kompetencji edukatorów i kadry zarządzającej w klubach i centrach seniora. Realizowanego w ramach programu Erasmus + .

Obszary zainteresowania job shadowingu obejmować będą:

– narzędzia i metody edukacji i aktywizacji społecznej seniorów w klubach i centrach seniora,

– organizację pracy,

– sposoby na zapewnienie trwałości, zwiększenie dostępności usług klubów dla społeczności lokalnej oraz wsparcia finansowe działalności,

– zwiększenie umocowaniem działań klubów przez współpracę z wolontariuszami i lokalnymi  NGO,

– praktyczne poznania narzędzi coachingu i programów niwelujących różnice społeczne między uczestnikami, promujących postawy ekologiczne, akceptacji różnorodność i tolerancji dla odmienności.

Będą 3 etapy obejmujące swoim zasięgiem okresy życia projektu.

Okres I to m.in.: promocja i rekrutacja,  wyłonienie 8 os. grupy uczestników, przygotowanie projektu umowy partnerskiej, wizyta przygotowawcza,  przygotowanie kulturowe i językowe ( języka branż.).

Okres II to m.in. mobilność na Malcie, wizyty w klubach, obserwacja uczestnicząca.

Okres III to m.in.: monitoring i ewaluacja ciągła, opracowanie rezultatów (narzędzia i metody opisane w celach projektu), proces upowszechnienia.

Wyjazd na mobilność na Maltę : 16.04.2023-29.04.2023