UWAGA! (26.11.2020 r.) KOMUNIKAT dla Uczestników projektu „Profesjonalne kadry instytucji pomocy i integracji społecznej” z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.Informujemy, że rozpoczynamy realizację szkoleń dla pracowników socjalnych i aspirantów pracy socjalnej. Szkolenia będą realizowane w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Clickmeeting.Prosimy o zapoznanie się z Procedurą realizacji szkoleń w formie zdalnej oraz Harmonogramem szkoleń w GRUDNIU 2020.
Informacja z terminem szkolenia zostanie również wysłana na skrzynki mailowe uczestników szkoleń.
BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH I ASPIRANTÓW PRACY SOCJALNEJ Z WOJEWÓDZTW: KUJAWSKO-POMORSKIEGO, POMORSKIEGO I ZACHODNIOPOMORSKIEGO.
Osoby aplikujące do projektu zobowiązane są do pobrania ze strony fundacji dokumentów rekrutacyjnych ( załączniki od nr 1 do nr 5), czytelnego wypełnienia i przesłania ich na adres biura projektu: Fundacja Gospodarcza Pro Europa, ul. Warszawska 4/7, 87-100 Toruń.
W załączniku nr 5 kandydat na uczestnika projektu wskazuje obszary tematyczne szkoleń, które planuje zrealizować w ramach projektu. Każda osoba może wskazać do 6 szkoleń. Przyjmowane są tylko oryginały dokumentów rekrutacyjnych. Informacje uzupełniające:
- Planujemy realizować szkolenia w Sopocie Kamienny Potok lub w Gdańsku Śródmieście.
- Szkolenia planujemy realizować w okresie 01.10.2020 – 31.03.2021.
- Szkolenia będą odbywały się w dni robocze, w godzinach 8.30.-14.30.
- O kolejnych etapach będziemy informowali na bieżąco na stronie Fundacji.
DRUKI/DOKUMENTY DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU
REGULAMIN REKRUTACJI ProfKadry
ZAL_3_OŚWIADCZENIE O DOPOWIEDZIALNOŚCI,
ZAL_4_ZAŚWIADCZENIE OD PRACODAWCY,
ZAL_5_WYBRANE OBSZARY SZKOLEŃ,
ZAKOŃCZONO REKRUTACJĘ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna dla województwa pomorskiego zakończyła proces weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych do projektu „Profesjonalne kadry instytucji pomocy i integracji społecznej”. Rekrutacja odbywała się zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji i Regulaminu Komisji Rekrutacyjnej. Weryfikacja dokumentów zgłoszeniowych podzielona została na dwa elementy: ocenę formalną oraz merytoryczną. Zakwalifikowani kandydaci na uczestników projektu spełnili kryteria kwalifikacyjne. ZAKWALIFIKOWANI UCZESTNICY – POMORSKIE
Wszystkie zakwalifikowane osoby zobowiązane są do pobrania UMOWA – UCZESTNIK PROJEKTU. Umowę należy wydrukować w dwóch egzemplarzach, wypełnić drukowanymi literami, podpisać i przesłać na adres biura projektu (dwa egzemplarze). Adres: Fundacja Gospodarcza Pro Europa, ul. Warszawska 4/7, 87-100 Toruń. Umowy należy przesłać do 18.09.2020 r. (liczy się data stempla pocztowego).
GRUPY SZKOLENIOWE W WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIM
Grupy z województwa kujawsko-pomorskiego: grupy PAŹDZIERNIK, grupy WRZESIEŃ , grupy SIERPIEŃ, grupy LIPIEC.
Uwaga!
Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi wymogów bezpieczeństwa prosimy wszystkich uczestników szkoleń o zapoznanie się z zasadami postępowania oraz bezwzględne ich stosowanie.
- Na szkolenie może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Na szkolenia może wejść wyłącznie osoba z osłoną na usta i nos.
- Jeśli z jakiegoś powodu osłona na nos i usta musi zostać zdjęta należy bezwzględnie przestrzegać 2 metrowego odstępu od innych osób.
- W szkoleniach nie może uczestniczyć osoba, która przebywa w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją.
- Na szkolenia nie powinno się przynosić rzeczy zbędnych, w tym telefonów komórkowych.
- W czasie szkolenia należy zająć wyłącznie miejsca wyznaczone przez organizatora.
- W czasie szkolenia oraz podczas przerw należy zachować dystans społeczny, określony przepisami prawa, wynoszącego przynajmniej 2 metry od drugiej osoby.
- Przed wejściem na salę, gdzie odbywa się szklenie, uczestnicy szkolenia powinni umyć ręce i zdezynfekować je.
Informujemy, że w toaletach, przed wejściem do sali szkoleniowej oraz w sali szkoleniowej dla uczestników szkolenia dostępne będą płyny dezynfekujące.
Przed wejściem na salę szkoleniową dla uczestników szkolenia udostępnione będą wieszaki na pozostawienie rzeczy osobistych. Udostępnione wieszaki będą w takiej ilości, aby zapewnić uczestnikom szkolenia możliwość pozostawienia rzeczy w bezpiecznych odległościach. Wieszaki będą znajdowały się w miejscu widocznym dla uczestników podczas szkolenia.
REKRUTACJA W WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIM planujemy w okresie 1.02.2021 – 28.02.2021
Zachodniopomorskie-ankieta-obszary
O rozpoczęciu realizacji poszczególnych etapów będziemy informować w odrębnych mailach oraz zamieszczać informację na stronie projektu.
Czas trwania projektu 2.01.2020 r. – 31.12.2021 r.
Projekt skierowany do pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej zatrudnionych na stanowiskach: pracownik socjalny, starszy pracownik socjalny, specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej, główny specjalista posiadający II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny oraz aspirant pracy socjalnej.
Projekt obejmie wsparciem 380 osób
Każdy zakwalifikowany uczestnik projektu będzie uczestniczył w szkoleniach z zakresu obszarów tematycznych, które wskazał w ankiecie.
Cel główny projektu: Podniesienie kompetencji kluczowych pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej z Makroregionu IV tj.: z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Cel szczegółowy projektu: Zwiększenie potencjału i efektywność pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej. Jednoczesne zwiększenie potencjału instytucji działających na rzecz włączenia społecznego. Indywidualizacja pracy z klientem oraz zwiększenie trafności wyborów, a przez to zwiększenie skuteczności, jakości i efektywności oferowanej pomocy przez pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej.
Zadania zaplanowane w projekcie: Przeprowadzenie szkoleń dla osób świadczących usługi aktywizacyjne i inne usługi społeczne na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Szkolenia obejmować będą nowe rozwiązania organizacyjno – prawne wprowadzone w ustawie pomocy społecznej oraz zmiany w innych ustawach dotyczących obszaru pomocy i integracji społecznej.
Zakres tematyczny szkoleń
- Ustawa o pomocy społecznej – nowelizacja ustawy (w trakcie prac legislacyjnych).
- Domy pomocy społecznej – zmiany przepisów, odpłatność, skierowania, bezpieczeństwo mieszkańców domów.
- Program ‘”Za Życiem” – realizacja działania 4.7., tworzenie mieszkań chronionych i wspomaganych dla osób niepełnosprawnych, analiza potrzeb osób niepełnosprawnych, możliwość uzyskania przez samorząd dotacji z budżetu państwa na budowę lub adaptację lokali, zmiany w środowiskowych domach samopomocy – zmiany wynikające z realizacji programu.
- Programy: „Posiłek w szkole i w domu”, „Dostępność Plus” oraz Centra Opiekuńczo–Mieszkalne i Usługi dla osób niepełnosprawnych w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – aspekty prawne, działania wynikające z przepisów.
- Program „Opieka 75+”– aspekty prawne, możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez gminy w zakresie realizacji zadania własnego o charakterze obowiązkowym.
- Usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze – realizacja usług i aspekty prawne.
- Mieszkania chronione – cel wsparcia, zasady prowadzenia, weryfikacja wniosków o skierowanie, standardy pomieszczeń, zmiany przepisów. Usługi opiekuńcze – zadania gminy, aspekty prawne.
- Przeciwdziałanie bezdomności – zasady i procedury kierowania osób bezdomnych do placówek, zgłaszanie danych do rejestru miejsc tymczasowego schronienia, zmiana przepisów.
- RODO – przetwarzanie danych osobowych – dostosowanie przepisów ustawy o pomocy społecznej do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE).
- Bezpieczeństwo pracowników socjalnych – zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w trakcie wykonywania czynności zawodowych.
Organizacja szkoleń:
- Szkolenia przeprowadzone będą w trzech województwach: Zachodniopomorskim, Pomorskim, Kujawsko – Pomorskim (w: Toruniu, Gdańsku i Szczecinie lub innych miejscowościach ustalonych w terminach późniejszych, po analizie ankiet, aby uczestnicy projektu mieli łatwy i szybki dojazd do miejsc, w których będą odbywały się szkolenia). Przewidywana forma szkoleń: wykłady i prezentacje, warsztaty i ćwiczenia, dyskusje.
- Rekrutacja będzie odbywała się w trzech turach: pierwsza tura w I kw. 2020 r., druga tura w III kw. 2020 r. oraz trzecia tura w I i II kw. 2021 r.
- Rekrutacja będzie miała charakter otwarty, dostępna będzie w równym stopniu dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych.
- Przebieg szkoleń w każdym województwie będzie w takim samym zakresie tematycznym.
- Szkolenia będą 1 lub 2 dniowe (od 8 do 16 godz. lekcyjnych).
- Szkolenie jest bezpłatne.
- Uczestnicy projektu są ubezpieczeni od NNW.
- Uczestnicy projektu otrzymają materiały dydaktyczne oraz materiały biurowe.
- Uczestnicy projektu otrzymają zwrot kosztów dojazdu, pod warunkiem, że szkolenie odbywać się będzie poza miejscem zamieszkania uczestnika projektu.
- W przypadku szkoleń 2 dniowych uczestnicy szkolenia będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie.
- Każdy zakwalifikowany uczestnik będzie mógł wziąć udział w maksymalnie 6 szkoleniach.
- Każdy uczestnik projektu zobowiązany będzie do wypełnienia testów ze wszystkich wybranych przez siebie obszarów tematycznych, które wybrał do realizacji w projekcie. Testy będą rozpoczynały oraz kończyły każde spotkanie.
- Każdy uczestnik projektu zobowiązany będzie do wypełnienia, na koniec cyklu szkoleń, anonimowej ankiety informacyjnej nt. satysfakcji oraz dalszych potrzeb szkoleniowych uczestników projektu.
- Po zakończeniu pakietu szkoleń oraz wypełnieniu wszystkich testów i ankiety każdy uczestnik projektu otrzyma zaświadczenie potwierdzające uzyskanie kompetencji.
Rekrutacja
Dokumenty: regulamin rekrutacji, formularz rekrutacyjny, oświadczenia do formularza rekrutacyjnego, regulamin komisji rekrutacyjnej, załączniki do regulaminu komisji rekrutacyjnej
- Protokół zbiorczy z rekrutacji
- Lista zakwalifikowanych uczestników
- Lista rezerwowa.
Kryteria rekrutacji:
– obligatoryjne:
- zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego lub aspiranta pracy socjalnej (0-1),
- zatrudnienie w jednym z województw :Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie (0-1).
– kryteria dodatkowe
- przesłanie ankiety z deklaracją udziału w wybranych przez kandydata obszarach tematycznych (+ 2 pkt),
- przesłanie formularza rekrutacyjnego w ustalonym terminie (+ 1 pkt),
- osoba która nie korzystała ze wsparcia w postaci szkoleń w ramach projektów finansowanych ze środków unijnych (+2 pkt),
- osoba zatrudniona na obszarze wiejskim (+ 2 pkt).
Do projektu zakwalifikowane będą osoby z największą liczbą punktów. W przypadku jednakowej ilości punktów decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Informacje: Fundacja Gospodarcza Pro Europa
Tel. kontaktowy 533 665 340,
mail: proeuropa@fundacja-proeuropa.org.pl